Samodzielna/y Księgowa/y VAT

ProPersona. Doradztwo & Rozwój to dynamicznie rozwijająca się firma na rynku usług doradczych. Opiera się na wieloletnim doświadczeniu w zakresie stosowania różnorodnych instrumentów polityki personalnej w dużych i średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz usługowych. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdej rekrutacji i doradztwa z zakresu zasobów osobowych. Przywiązujemy dużą wagę do ciągłego doskonalenia kompetencji. Numer wpisu do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 17284.

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy, która od wielu lat produkuje urządzenia elektryczne, do oddziału w Gliwicach poszukujemy kompetentnej osoby na stanowisko:

SAMODZIELNA/Y KSIĘGOWA/KSIĘGOWY VAT

Opis stanowiska:

  • Wprowadzanie, dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowo-finansowych (faktury, WB, PK).
  • Weryfikacja dokumentów/zdarzeń pod względem podatku VAT (import usług, import, export, WNT, WDT).
  • Kompletowanie dokumentów uprawniających do zastosowania preferencyjnej stawki VAT w transakcjach unijnych i międzynarodowych.
  • Samodzielne sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT UE, VAT27, JPK_VAT.
  • Optymalizacja procesów związanych z przygotowywaniem deklaracji VAT.
  • Udział w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca.
  • Wsparcie głównej księgowej w realizacji zadań (np. uzgadnianie sald rozliczeń międzygrupowych, rozliczenie kont, rezerwy).

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • Minimum 4-letnie doświadczenie w księgowości - w tym co najmniej 2-letnie w samodzielnym sporządzaniu rejestrów VAT oraz deklaracji VAT -7, VAT-UE.
  • Doświadczenie w samodzielnym rozliczaniu podatku VAT w obrocie międzynarodowym.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu podatku VAT ze szczególnym uwzględnieniem transakcji międzynarodowych (warunek konieczny)
  • Znajomość ustawy o CIT
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel,
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego
  • Duża samodzielność i umiejętność ustalania priorytetów,
  • Rzetelność, dokładność i sumienność

Firma oferuje:

  • Umowę o pracę na pełny etat
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Kafeteryjny system motywacyjny (Multisport, Medicover lub dofinansowanie do posiłków w pracy)
  • Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego

Bliższe informacje: propersona.doradztwo@gmail.com

ProPersona. Doradztwo & Rozwój

Miejsce pracy: Polska, Śląskie, Gliwice

Umowa o pracę

6000 - 8000 brutto

Skontaktuj się: propersona.doradztwo@gmail.com
Z tytułem maila: Samodzielna/y Księgowa/y VAT - region - zapracowani.pl